Squash jest dobry dla każdego!

W czasie, gdy coraz większą wagę przywiązujemy do naszego zdrowia i wyglądu, znaczącą popularność w świecie fitnessu zdobywa squash. I nic w tym dziwnego, bowiem jest to sport, który może uprawiać każdy, bez względu na wiek czy kondycję. 

Nikt nie każe Ci od razu zostawać gwiazdą na skalę międzynarodową – potraktuj raczej tę dyscyplinę jako ciekawą formę aktywnej rozrywki, która dodatkowo pomoże ci zgubić zbędne kilogramy i odzyskać kondycję (a jeśli nigdy jej nie miałeś, zbudować ją na nowo). 

Nawet jeśli większość dnia spędzasz przed komputerem, pracując, grając w gry lub czerpiąc korzyści z hazardu online, z łatwością odnajdziesz się w grze w squasha!  

Dlaczego warto?

To pozornie proste odbijanie piłki tenisowej od ściany może okazać się jednym z intensywniejszych treningów. Jak mało który sport, squash pozwala spalić istne morze kalorii i w krótkim czasie znacznie poprawić kondycję, wygląd i samopoczucie. Szybki trening ruchowy wymaga refleksu i koncentracji uwagi, co przydaje się później w życiu. Z drugiej strony jest też świetnym sposobem na oczyszczenie umysłu i odreagowanie ciężkiego dnia w pracy (właśnie dlatego sport ten długo kojarzony był głównie z pracownikami zagranicznych korporacji). 

Jakby tego było mało, ma jeszcze kilka zalet, o których warto wspomnieć. Między innymi to, że niemal w każdym większym i średnim mieście znajdziesz profesjonalną halę sportową lub kort do gry w squasha, a cena za godzinę treningu jest dużo niższa niż np. w przypadku gry w tenisa. 

Do rozpoczęcia gry nie potrzebujesz w zasadzie żadnego drogiego dodatkowego sprzętu – rakieta zwykle dostępna jest do wypożyczenia na obiekcie sportowym, a jakieś sportowe obuwie na pewno w domu posiadasz. 

Czy ten sport jest faktycznie dla każdego? 

Najpierw powiedzieliśmy, że squash jest dla każdego, a chwilę później, że jest to jeden z najintensywniejszych treningów. Zastanawiasz się pewnie, jak to w końcu wygląda. Otóż, jedno i drugie jest prawdą. 

Squash w przypadku bardziej zaawansowanych zawodników jest niezwykle dynamiczną grą, w której piłka skacze jak szalona, a wszystko wokół zalewa pot graczy. Gracze początkujący zwykle grają nieco wolniej, dopasowując tempo do swojej kondycji. Nie oznacza to jednak, że trening nic im nie daje – przeciwnie, spalają podobną liczbę kalorii co zawodowcy. 

Jeśli zdecydujesz się na grę, już po kilku treningach zauważysz, jak bardzo poprawi się Twoja kondycja, obwody się skurczą, a wydolność oddechowa wzrośnie. Dlatego nie czekaj i nie szukaj kolejnych wymówek, tylko wybierz się na kort i osobiście przekonaj się o dobroczynnym wpływie tego sportu na cały organizm!